Eestis on väga hea koolituste tase!

Eestis on väga hea koolituste tase!

Iga aasta võtan  eesmärgiks koolitada end ettevõtlusmaastikul toimuvaga. Teemadeks turundus, raamatupidamine, pitching, sotmeedia üleüldiselt. Miks iga aasta? Sest kõik on muutumises ja ettevõtjana on oluline olla selles maagilises info voos.

Eelmise aasta IV kvartalis võtsin taas osa ettevõtluskoolitusest, mis leidis aset Tartu Loomemajanduskeskuses. Tutvusin Tartu loomevaldkonna entusiastlike tegijatega ning väga meeldiva mulje jättis  meeskond. Peale koolituse lõppu läheb tegelikult tegevus edasi. Saadetakse huvitavaid ürituse kutseid ja võimalusi ikka ja jälle tulla oma kirest ja ärist rääkima. Kordamine tuleb kasuks – iga pitchingu ja esitlusega saad taaskord uut tagasisidet, tekivad uued suunad ja mõtted.

Sain koolituse ajaks määratud konsultandilt nädal tagasi kirja, kus anti võimalus osaleda Eesti-Läti projektis. Tekkis seda lugedes hea tunne, kuna hindan väga koostööd ning usun siiralt, et koos tehes teeme suuremalt ja jõuame seatud eesmärkidega kiiremini sihile. Olen hea meelega teistele motiveerivaks eeskujuks läbi jagamisrõõmu ja soovist olla avatud uutele ja panustavatele tutvustele.

foto: allpoetry.com

Kõiksuse poolt saadetud märkidesse uskujana, sujus Riiga minek viperusteta ja märgid soosisid meeldivalt. Kliendid sain kenasti ümber paigutatud teistele päevadele. Tundsin end tugeva ja tervena kuigi laupäeval toimunud Roosad Käärid noorte moeüritus koos pidevat tähelepanu nõudva vennatütrega tõmbas mind tsipake tühjaks.

Sõitu alustasime Tartust kell 6:00 ja vahva komplektiga – buss koos juhiga tagas turvatunde ja mõnusa pool ärkvel, pool unes sõidu seminarile. Taas sai kokku ettevõtluskoolitusel osalenud osade meeskonnaliikmetega  ja osalejatega. See ka üks hea asi sedalaadi üritustel osalemisega  – kui muidu ei õnnestu kohtuda siis projektide kaudu ikka õnnestub. Kohtumised on asjalikud kus arutatakse maailmas ja kohalikus ettevõtluses toimuvat.

Suurelt mõtlejana eeldasin, et pitchime vähemalt saja pealise publiku ees. Aga vot reaalsus oli umbkaudu 25 osalejat ja seda koos catering kohvipoisiga. Terve päeva veetsime Riias asuvas ettevõtluse inkubatsiooni keskuses, mille ametlik nimi on Teikums.

foto: desksurfing.net

Keskuses tehtava ekskursiooni käigus tõdesin, kui hästi on siin ruumikujundajad enda ideid realiseerinud. Tegemist oli modernse aga sõbralikult loomingulise keskkonnaga koos avatud köökidega. Paljundusmasina nurk ja köögid pidavat olema põhilised tutvumiskohad.

Seminaril korrati infot, mida juba intensiivselt sisse olin imanud Eestis saadud sarnastelt üritustelt. Silma torkas lätlaste puhul inglise keele oskuse vähesus. Noorem põlvkond ja eelkõige inkubatsiooni meeskonnaliikmed kõnelesid kõrvu paitavalt. Põhjuseks ilmselt pidev kommunikeerumine antud valdkonnas intensiivselt inglise keeles.

Minus tekitas ebakõla olukord, kus etteantud kahte minutisse ettekande mahtumine kaotas oma tähtsuse pithingute ajal. Olin just antud ajalimiidist üles ehitanud ettevõtte esitluse. Siit tekkis justkui trots, et oleksin ka võinud aja nn üle libistada ja laskuda teemaga rohkem sügavuti. Esimene olla polegi alati strateegiale kasulik.

Üldine korraldus oli väärt hinnet kolm, mille märkisin ka tagasiside vormi. Põhjenduseks etteantud ajajaotusest mitte kinnipidamine, ainult võileibadega toitlustamine ja keeleoskuse kõikuv tase. Ahtoga (vinüülplaatide entusiast, Genialistide programmijuht) arutlesime ka ironiseerivalt Eesti-Läti projekti plakati kujunduse ja infostamise üle. Terava silma ja mõttega nagu ta on, õnneks suunas minu tähelepanu plakatil oleva kentsakalt ja ilmselt meelega (loodan) segadust veel rohkem tekitavale tekstile.

Siiski see mind ei morjendanud ja optimistina ütlen sellistes olukordades alati, et kõik juhtub põhjusega ning projekt vajab settimist ja uut võimalust. Kindlasti võimalusel jätkan projektis osalemist ja juba kogetud eluseikadest lähtuvalt võin siiralt öelda – alati korjame üles midagi uut ja panustavat, iseasi kuidas selle ära tunnetame ja tööle paneme.

Ettevõtliku meelt soovides,

Teie Laura.

 

NB! Varsti kirjutan lähemalt ka osalejatest ja nende mõtetest ettevõtjatena.

By | 2018-04-01T17:59:35+03:00 January 31st, 2018|Uncategorized|0 Comments

Leave A Comment