Vahetud emotsioonid koolitustelt

Vahetud emotsioonid koolitustelt

Esimesed koolitused on juba preagu andnud mulle palju rõõmu, nalja ja tõestust meie naiste tahtest ja soovist mõista sügavuti rõivatehnoloogia nüansse. Üks elemente on see, et õpite joonestama baaslõiget aga hoopis enam annab protsess mõttesuuna ja arusaama üldse lõigete olemusest ja ülesehitusest.

Arutasime kursusel osalejatega kohvipausi ajal, et näevad nüüd hoopis teistmoodi kogu rõivaeseme meisterdamise protsessi, kuna oskavad iga töökäigu juures kaasa mõelda ja ka eos näha kõrvalekaldeid. Teemaks tulid ka Burda lõiked, kus emotsioone köitis peamine kitsaskoht- rind. Kui võtame aluseks rinnamõõdu, siis lõigete ajakirjade järgi selgub, et teil on vaja välja ajada väga suur suurusnumber. Lõpuks on rõivaese küll paras rinnast aga mujalt pigem mitte.

Kellel on kokkupuude õmblemise ja lõigete ajamisega, ei tee suuri silmi kui selgub 26 erineva mõõdu vajalikkusest. Konstrueerimisel on see vajalik, kuna mõõdud meil ju ainult ongi, millest võlume lõpuks koostöös sirkli, matemaatilise mõtlemise ja joonlaudadega elusale isikule loodava rõivaeseme baaslõike. Saanud valmis nn raskema osa, saabub loominguline ja lõbus teostus. See on sinu aeg olla rõivadisainer, luues kasvõi mitte just igapäevaseid modelleeringuid.

Mida rohkem sa katsetad ja julged olla väljaspool raame, avastad endas peidetud omadused. Olen täheldanud, et mõnel meist on oskus  näha pigem tervikut e. üldplaani kus tähelepanu on pigem vormil ja efektil. Eriti sümpaatsed on mulle osalejad, kes nii muuseas üllatavad huvitavate tehniliste tähelepanekutega. Idee on üks asi aga teostus ja kasutusmugavus hoopis midagi muud.  Juba huviga ootan uusi gruppe ja kogemusi.

Lisasin kursusi juurde ja kohe ohtrasti, et kõigil huvilistel ikka oleks võimalus tulla meiega ajusid ragistama ja looma midagi hoopis uut ja põnevat. Tulevikus organiseerin ka kursuse, kus saame valmis õmmelda konkreetse rõivaeseme õmblusmasinate taga.

Uued kursused SIIN

Südamest soovin Teile, et leiaksite aega igapäeva toimetuste juures luua midagi endale ja seda oma kätega.

Teie Laura.

By | 2018-01-24T18:14:52+03:00 January 20th, 2018|Uncategorized|0 Comments

Leave A Comment