Miks õmblen endale riideid?

Miks õmblen endale riideid?

Olen endale riideid ja aksessuaare õmblenud alates 13ndast eluaastast. Huvi ja tahe ise meisterdada pärineb ilmselt minu mitmekülgsete huvidega emalt kes tegelikult oli ka vabakutseline kunstnik. Esimesed riided mulle valmisid tema näputööna kui olin 2 aastane. Vanaema räägib siiamaani kui pahane oli ema olnud kui ta otsustas romantilise volangi ära lõigata kombekalt kuna oli tülikas triikida. Mõistan vanaema kuna tema sama praktilise mõtlemisega nagu lapselaps Laura- pole mõtet asju kokku korjata. Riided ning kõik muu eluks vajalik peab eelkõige olema mugav kasutada, mitte kulutama sinu väärtuslikku aega lisahooldamisele. Aga vot ema oli mul tulihingeline romantik. Tema armastas eksperimenteerida kangaste, detailide ja lõigetega.

Mäletan legendaarset päeva kui läksin naabritüdrukute juurde oma Ken’iga, keda kaunistas detailne ema meisterdatud ülikond. See oli justkui legendaarse Sinatra ülikond üks ühele! Eks see meeliülendav tunne, et sul on midagi väga erilist, pani seda tunnet uuesti leidma ja taaskogema.

Enne kolmeteist eluaastat olin pigem vaatleja kuna niisama rattaga oli ka äge sõita mööda Tartu linna. Tahe ja huvi paisus just kooli käsitöö tundidest laenutatud Burdade näol. Kuna uus hobi haaras mu täielikult, jäi kooli õppetöö murettekitavalt tahaplaanile. Oli tavaline koolipäev kui õmblesin kella üheni ja kaheni öösel. Ma ei saanud enne magama mindud kui uueks koolipäevaks alustatud riideese valmis sai. Abakhani kangapood mõjus alati nii rahustavana ja andis tunde, et kõik on võimalik. Eks vahel sai kangaostudega ka üle pingutatud. Samas alati on hea materjali varuga omada kuna loomelaine ei hoiata ette kui on kohal. Õnneks olen alati olnud ja olen ka edaspidi julge katsetaja. Algusaegadel sai tehtud pigem ja keerulisema disaini ja siluetiga rõivaesemeid. Nüüd hindan lihtsust, praktilisust ja eristuvat miskit detaili või disainlahendust.

On  kolm põhilist ja olulist omadust, mida hindan  rõivadisaini juures: Esiteks kasutusmugavus, teiseks isikupära ja kolmandaks kompositsioon. Rõivaese peaks Sinus välja tooma parima ja võimalusel katma selle, millega hetkel rahul pole enda juures. Kui sa juba saad omada ja kanda rõivaid, millel on hea kvaliteet ja ilus vooder- sa ilmselt ei taha enam varsti midagi muud. Uskumatu, aga just need omadused kantava piece juures annavad sulle omamoodi enesekindluse ja sõnadega raskesti seletatava kirgastunud ja I can do it! meeleseisundi.

Baasrõivad nagu retuusid, lihtsa lõikega T-särgid on vist enamuse lemmik baasrõivad. Need ostan poest kuna pigem soovin aja pühendada millegi keerukama ja huvitavama loomise protsessi. Tegelikult vajame endale garderoobi vähe rõivaid, et igapäev ei oleks meil dilemmat mida selga panna. Leia see aeg ja tunneta, mis on Sinu stiil. Stiili leidmine saab alguse sellest, milles Sa ennast hästi tunned. Tihtilugu aga oleme nn mugavustsoonis, kus pelgame uut ja meie hetke eelistustele vastupidist. Kui sa oled juba leidnud selle oma stiili, leiad pea alati sobivad riided selga ja tunned end hästi. Igal pool ja igas olukorras.

Peamiselt õmblen ise mantlid ja jakid. Enamus püksid ostetud poest kuna armastan lihtsust ja salendavat efekti pükste puhul. Valik üsna tipp-topp. Rõivastuses pigem toon tähelepanu õlgadele, kaelale, rangluudele ja käsivartele. Must ja kontrastid on lemmikteema kuna sellega ei pane kunagi mööda ning oled alati professionaalne.

Kirjuta või helista

SIIN ka lõigete loomise ja modelleerimise kursused kui juba õmbled või soovid õppida õmblema.

Kõik on võimalik 🙂

Teie Laura.

By | 2018-01-24T19:14:27+03:00 January 11th, 2018|Uncategorized|0 Comments

Leave A Comment